Türkiye’de istenmeyen Hamas, İstanbul’un en lüks otellerinde konaklıyor

Türk bürokratlarına yakın bir partiden elde edilen bilgilere göre Hamas’ın Türkiye’deki liderleri, özellikle son dönemlerde finansal olarak büyük oranda savurganlık yapıyor.

Türkiye’de istenmeyen Hamas, İstanbul’un en lüks otellerinde konaklıyor
Yazar Gündem Ortadoğu
Yayınlanma Tarihi: 01.03.2022 12:17 | Son Güncellenme: 02.03.2022 06:24

Türk bürokratlarına yakın bir partiden elde edilen bilgilere göre Hamas’ın Türkiye’deki liderleri, özellikle son dönemlerde finansal olarak büyük oranda savurganlık yapıyor. Lüks otellerde konaklayan, alışverişlerinde ve yaşantılarında büyük paralar harcayan Hamas liderlerinin bu hareketlerinin partililer tarafından daha fazla görmemezlikten gelinemeyeceği belirtiliyor.

Hamas liderlerine yönelik eleştiriler artıyor

Liderlere yönelik eleştiriler artarken bu kişilerin özellikle İstanbul’da deyim yerindeyse gününü gün ettikleri biliniyor. Bu yaşam tarzından hiçbir şekilde memnun olmayan Türk makamları, Hamas’ın davranışlarını yakın zamanda tersine çevireceğini umuyor.

Örgüt, Türkiye’de genişlemeye devam ediyor

Buna karşın özellikle son aylarda Türkiye’deki Hamas üyelerinin sayısı hızlı şekilde artıyor. Bunun sebebinin ise Türkiye’de yaşanan “lüks yaşam” olduğu varsayılıyor. Öte yandan Türk kaynakları başta olmak üzere pek çok yabancı basın, Hamas’ın Türkiye’ye daha köklü şekilde yerleştiğini düşünüyor.

Hamas zevk içindeyken Filistinliler ölüyor

Hamas üyelerinin Türkiye’deki keyifli yaşamına karşılık Gazze Şeridi’nde her gün yüzlerce Filistinli hayatını kaybediyor. Bu ölümlerin ardında hızla kötüleşen yaşam koşulları, gıda krizi, sağlık sisteminin çökmesi ve Gazze’ye düzenlenen silahlı saldırılar olduğu aktarılıyor.

İstanbul’un lüks otelleri Haniye’ye tahsis edildi

Hamas’ın siyasi büro lideri İsmail Haniye’nin İstanbul’daki pek çok lüks otelde konakladığı, bunların rezervasyonunun da Usame el-Kurd tarafından yapıldığı öğrenildi. Kendi heyetiyle birlikte otellerde konaklayan Haniye’nin tek bir oteldeki masrafının on binlerce dolar olduğu ortaya çıktı.